Friday, October 3, 2014

Bir varmis, Bir yokmus ! Dövmelerde silinebiliyormus !

İlk dövmemi 2010 yılında yaptırmıştım.Kimseye sormadan ,fikir almadan.Bir yazı okudum ve evet işte bu diyip kendimi oracıkta buldum.
Pişmanmıyım ? Hayır.kendisi ensemde ve dekolte giyip sacımı toplamazsam gözükmüyor.

Demişlerdi bunun devamı gelir diye..

Bi sene sonra ayağımda olsa negüzel olur diye düşündüm.şekil olsun dedim.Gittim kurdela yaptırdım.
Pişmanmıyım? Hayır.Oda bileğimin iç kısmında.Bacak bacak üstüne atmadan gözükmüyor.

Bunları Taksimde Lucky Hands de yaptırdım.Suan Yeri Asmalıda Canım ciğerimin üst katı.Acaip başarılı işler çıkartıyorlar gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz.
(Paylaşmıyorum çünkü yazımın amacı dövmelerim değil.Lütfen devam edin)

Aradan 2sene geçti...
Birgün işteyim.O sıra pırlanta şekillerine takılmışım.Ama öle böle bildiğiniz şekillerden değil bu google amcaya yazınca çıkanlardan hiç değil:)))
Nişantaşında çalışıyorum.Yolda giderken gördüğüm yere girdim.Dedim yaparmısın ? dedi yaparım.
Pişmanmıyım ? hayır :) oda sol göğsümün altında.Anca bikiniyle isem gözüküyor.

İşte ne olduysa o 2sene arasındaki senede oldu.

Bir tanıdığımın tanıdığı dövmeci eve geldi.Anneme ve kuzenime yapmak için.Cocuğun kendi malzemeleri fln var ama nekdr başarılı fln bilmiyoruz.Anneme kedi patileri yaptı.Kuzenimede değişik bi şekil.Güzelde oldu.Ama esas olan bana oldu.
Kafama esti yine.Oturdum dedimki benim şurama kalp cizsene bikaç tane.Büyüklü küçüklü olsun dedim. 
KALP NE YAHU ????? YAŞ ozaman 26 bide! 18 değilsinki sen.Hele ilk dövmen hiç değil.Tam bir rezalet tam bir fiyasko.Ve tamamen tarzım dışı.
Akan bi içi dolu bi boş kalbin hiç bir anlamı yok.Keşke tek bitane olsaydı.Daha sevimli durabilirdi.
Bence yeterince açık olucak foto ile anlatınca :/Yaptırdığımdan beri bi türlü sevemedim.ne giysem gözükmesin diye kapamaya çalışıyordum.
Sildirmek aklıma geliyordu ama ne gerçekten çıkacağına inanıyordum nede bunun acısız bir işlem olduğuna.Taki birgün manikür yerde tanıştığım Serpil ablaya kdar.Eskiden kolunda dövmesi varmış ama şimdi hiçbirşey !!!!
Hemen kaptım telefonu ve aldım rezervasyonmu.
İlk seansa girene kadar o koltukta beklerken kapıdan hızla kaçmayı çok net düşündüm bunu söyleyim.
Sonra dedimki ne olucaksa olsun bu sevmediğin şeyle yaşamaktan iyidir.

Nasıl oluyor derseniz?
****Dövmenin olduğu yere uyusturmak için iğne yapıyorlar.o iğne hafif yakıyor ama somra hemen geçiyor.Bi 10 dakika sonra doktor içeri alıyor.Ve TAK TAK TAK !! Bikaç tane lazer ışını atıyor.Ruhunuz bile duymuyor.NE? Bittimi? Bukadarmı yağğğğniiii derken çıkıp gidiyorsun.
****üzerine krem sürüyorlar ve 8saat su gelmemesi gerekiyor.Sonra şakur şukur yıkanabilirsiniz.
Birde bi krem yada bepanthol fln sürüyorsunuz 1 hafta kadar günde bir kere.Orası gerginmiş gibi hissediyorsunız ama acı kesinlikle yok.
****Önemli!!!!
Bu süreç dövmenizin boyasındaki kalite ile ilgili tamamen.Benim tanıştığım bayanın dövmesi sadece 3seansta çıkmış.Benimkine doktor 6 seans verdi.ilk randevudan bi yad 1bucuk ay sonra 2.ye çağırılıyorsunuz.Sonra bu süreç uzuyor git gide.3.seansıma gittim ve bir daha bana 3 ay sonra gelmemi söyledi.Nekadar uzun aralıklar ile olursa boya kendini okadar atıyor.(bu arada boyayı idrar ve ter yoluyla atıyormuşuz yani cildinize yayılmıyor.)

İlk seanstan sonra bu durumdaydım...Şimdi bu durumdayım ve neredeyse uzaktan görünmeyecek hale geldi bile..

Şunu demek istiyorum.
Ben ayak kemiklerimden ameliyat oldum geçen sene bir cesaretle ve en korktuğum şeyden kurtuldum.şimdide en sevmediğim şeyden kurtulmak üzereyimki bunu yaptırmaktanda korkuyordum.Sebebi hep duydugum ve okuduğum korkunç yazılardı.Heryerde okuduğunuz şeylere lütfen inanmayın.Bana güvenin:)

İlerleyen zamanlarda birkaç sean sonea tekrar son durumu sizinle paylaşacağım.Umarım yine birkaç kişiye yardımcı olabilmişimdir.Hertürlü soru için mugemepa@gmail.com a mail atabilirsiniz.Seve seve yardımcı olurum.

Not:Kadıköyde uzman bir doktora yaptırıyorm bu işlemi.Dermatec adı.Tel no:216 338 40 02


No comments:

Post a Comment